Natuurpunt organiseert: Lezing 'Kauwen' door Achilles Cools in Ressegem

22 januari 2026 | HelemaalHerzele | Activiteiten

Arvhieffoto: Freepik

Op vrijdag 13 februari 2026 organiseert Natuurpunt Herzele een boeiende lezing in de pastorie van Ressegem. Beeldend kunstenaar en auteur Achilles Cools neemt het publiek mee in zijn bijzondere wereld van de kauw, een alledaagse vogel met verrassend veel diepgang. De lezing start om 19u30.

Achilles Cools is al jarenlang gefascineerd door de kauw en maakte van deze kraaiachtige vogel een terugkerend thema in zijn beeldend werk. Daarnaast is hij een rasverteller en auteur van meerdere boeken waarin de kauw centraal staat. Voor Cools is de kauw veel meer dan een vogel: het is een spiegel voor de mens en een manier om naar de wereld te kijken vanuit een ander perspectief.

Tijdens de lezing neemt hij het publiek mee op een ontdekkingsreis dicht bij huis. Via het gedrag van de kauw dringt hij binnen in het leven van vele soorten, waaronder ook de mens. Kauwen blijken stuk voor stuk individuen te zijn, met uitgesproken persoonlijkheden en verrassende eigenschappen die vaak doen denken aan menselijk gedrag. Net daardoor kunnen we volgens Cools veel leren over onszelf, over anderen en over de wereld rondom ons.

Na deze lezing zal niemand de vogels in de tuin nog op dezelfde manier bekijken. De meest verrassende gebeurtenissen, zo blijkt, spelen zich vaak gewoon vlakbij af.

De deelnameprijs bedraagt 5 euro voor leden en 10 euro voor niet-leden.

Contact en info: Frederik Dierickx via info@natuurpuntherzele.be

Reclamebanner