Herzeelse vrijwilliger Kristof Verthez beleeft historische zege van Wout van Aert vanop de eerste rij
19 april 2026 | Sarah De Moor | Mensen
Kristof Verthez en Bjorn De Vos met Wout van Aert en z'n kassei.
De overwinning van Wout van Aert in Paris-Roubaix zorgde afgelopen zondag voor kippenvel in heel Vlaanderen. Ook in Herzele werd massaal meegeleefd, maar voor één inwoner kreeg dat moment een wel heel bijzondere dimensie. Kristof Verthez stond er namelijk letterlijk middenin.
Verthez, in het dagelijks leven actief bij de technische dienst van de gemeente Herzele, is al acht jaar vrijwilliger bij Team Visma | Lease a Bike. Samen met collega en vriend Bjorn De Vos maakt hij deel uit van het team achter de schermen, waar hij instaat voor het aanreiken van bidonnen en reservewielen tijdens wedstrijden.
"Wij vertrekken vanuit het hotel van de renners naar de start en rijden dan door naar ons bevoorradingspunt," vertelt Verthez. "Daar wachten we de renners op om hen te voorzien van drank en materiaal. Het is intens, maar vooral een unieke ervaring."
Die ervaring bereikte zondag een absoluut hoogtepunt. Hoewel hij de finale van de koers slechts via een klein scherm op zijn gsm kon volgen, was de ontlading groot toen Van Aert als eerste over de meet kwam. "Dat moment was enorm emotioneel. Zeker als je weet welke weg hij heeft afgelegd, met onder andere die zware val in 2019. Iedereen binnen de ploeg gunde hem deze overwinning."
De zege van Van Aert zorgde niet alleen bij supporters, maar ook binnen het team voor pure euforie. Na de koers nodigde de renner de volledige ploeg uit in het hotel om samen te vieren. "Het was bijzonder om daar deel van uit te maken. Dat typeert hem ook: hij deelt zo’n moment met iedereen."
Wat begon als een toevallige ontmoeting tijdens het Belgisch kampioenschap in de regio, groeide voor Verthez uit tot een wieleravontuur dat hem jaarlijks naar de grootste koersen brengt, waaronder de Tour de France. "Het zijn lange dagen, maar als wielerliefhebber is dit een droom die werkelijkheid wordt."
Met nog enkele klassiekers op het programma en de Tour in het vooruitzicht, lijkt het wielerverhaal van deze Herzelaar nog lang niet uitgeschreven.
